Produkty

Oleje hydrauliczne

oleje-hydrauliczne 

 Oleje hydrauliczne Eni

Oleje hydrauliczne firmy Eni to najwyższej jakości produkty, które są wybierane przez wielu światowych liderów przemysłowych.

Przedsiębiorstwo należy do światowej czołówki sektora energetycznego, a jego oddziały znajdują się w 66 krajach.

 

Czym wyróżnia się olej hydrauliczny Eni?

Każdy olej hydrauliczny Eni powstaje na bazie starannie wyselekcjonowanych olejów parafinowych, które są wzbogacane o odpowiednio skomponowane substancje zapobiegające utlenianiu, korozji oraz szybkiemu zużyciu. Producent na bieżąco prowadzi szeroki wachlarz zaawansowanych badań we własnych laboratoriach, co pozwala dopasowywać wyroby do obowiązujących norm i wymogów producentów maszyn (olej hydrauliczny Eni posiada dopuszczenia najbardziej znanych światowych producentów maszyn, pojazdów oraz urządzeń). Firma wdraża standardy systemu kontroli jakości według norm ISO, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo stosowania.

 

Oleje hydrauliczne Eni – linia produktów

Oleje hydrauliczne Eni to linia, którą tworzą oleje:

  • Hydroil,
  • OSO,
  • Arnica.

 

Olej hydrauliczny Hydroil posiada wysoką lepkość, jest odporny na utlenianie, niską temperaturę płynięcia oraz zmiany temperatury. Posiada on właściwości deemulgujące. Doskonale sprawdzi się do zaawansowanych układów hydraulicznych, ponieważ gwarantuje właściwą siłę przenoszenia. Hydroil bez problemu można stosować na nieogrzewanych halach czy na zewnątrz, ponieważ zachowuje właściwą konsystencję nawet w niskich temperaturach.

 

Olej hydrauliczny OSO dedykowany jest m.in. do pomp i wszelkiego typu układów sterowania, ponieważ nie pieni się i usuwa pęcherze powietrza. Posiada on potwierdzone właściwości przeciwzużyciowe, jest wydajny i ekonomiczny. Olej OSO z niskim wskaźnikiem lepkości polecany jest do maszyn wysokoobrotowych i urządzeń precyzyjnych. Cięższy olej OSO dobrze sprawdzi się w urządzeniach niskoobrotowych, które są poddawane wysokiemu ciśnieniu hydrostatycznemu.

 

Olej hydrauliczny Arnica został opracowany z myślą o układach hydraulicznych działających w najtrudniejszych warunkach. Posiada on bardzo wysoką lepkość, jest stabilny termicznie i oksydacyjnie. Warto podkreślić, że olej ten jest kompatybilny z metalami i elastomerami.

 

Zastosowanie olejów hydraulicznych

Olej hydrauliczny to medium robocze przeznaczone do układów hydraulicznych i tłumiących stosowanych w wielu maszynach, pojazdach oraz urządzeniach. Jest nieściśliwe, co pozwala na sprężenie cieczy do bardzo dużego ciśnienia i uzyskanie ogromnej siły, nawet w wielkim napędzie. Dodatkowo, olej hydrauliczny smaruje podzespoły metalowe i pozwala przedłużyć ich żywotność.

 

Oleje hydrauliczne znajdują zastosowanie we wszystkich układach hydraulicznych i hydrostatycznych. Można je wykorzystać m.in. w:

 

  • siłownikach hydraulicznych,
  • przekładniach hydrokinetycznych,
  • układach hamulcowych,
  • amortyzatorach olejowych,
  • napędach przeznaczonych do odrzutowców.

 

Podczas doboru oleju hydraulicznego należy sprawdzić jego lepkość kinetyczną (wyrażana w mm2/s). Lepkość bywa uzależniona od temperatury, dlatego producenci układów hydraulicznych często montują nagrzewnice, które pozwalają podnieść temperaturę oleju przed uruchomieniem układu. Warto zwrócić uwagę również na temperaturę płynięcia oraz temperaturę zapłonu.


Do pobrania

Napisz do nas

Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem Sp. z o.o. jest Administratorem podanych danych osobowych.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o nowych produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa